GERÇEK EVİM KİMDİR?

Gerçek Evim; konut, taşıt ve iş yeri satın almak üzere bireylerin ihtiyaç duydukları finansmana kredili sistemlerdeki faiz, vade farkı vb. ağır yükler olmadan ulaşmalarını sağlamak üzere hizmet veren bir tasarruf finansmanı şirketidir.

GERÇEK EVİM’İN FARKI NEDİR?

Gerçek Evim; başta ev sahibi olmak isteyen bireylerin bu temel ihtiyacına ulaşması ve kendi evine sahip olmanın gerçek mutluluğunu yaşaması amacıyla hizmetlerini sürdürmektedir. Gerçek Evim, fırsat eşitliğine ve her bir bireyin barınma ihtiyacının gerçek çözümüne inanır. Bunun için de kredili sistemlerdeki ağır masraflardan arındırılmış finansman planlarıyla herkesin en kısa sürede ve en ekonomik şekilde ev, araç ve iş yeri sahibi olmasına destek olur.

GERÇEK EVİM’İN AVANTAJLARI NELER?

Gerçek Evim finansman planları ile ev, araba ya da iş yeri satın almak için ihtiyaç duyduğunuz finansmana kredili sistemlerdeki faiz, vade farkı, peşinat zorunluluğu gibi yüksek maliyet unsurları ve yüksek taksitler olmadan ulaşırsınız. Ödeme planı tamamen bütçenize uygun şekilde sizin tarafınızdan oluşturulur. Geniş şube ağıyla Türkiye’nin dilediğiniz yerinden başvurabilir, dilediğiniz ev, araç ya da iş yerini satın alabilirsiniz.

GERÇEK EVİM HANGİ İHTİYAÇLARIMDA YANIMDA?

Gerçek Evim; öncelikle her bireyin kendine ait bir eve sahip olması, bu mutluluğu yaşaması amacıyla faaliyet gösterir. Bu amaçla bireylerin ev sahibi olmak için ihtiyaç duydukları finansmana en kısa sürede ve en ekonomik koşullarda ulaşmasını sağlar. Bunun yanı sıra araba ve iş yeri satın almak isteyen bireyler de Gerçek Evim’in finansal planları sayesinde ihtiyaçlarına bütçelerini yormadan ulaşabilirler.

SADECE EV FİNANSMANI MI SAĞLIYORSUNUZ?

Gerçek Evim’de ev, araba, iş yeri satın almanız amacıyla finansman desteği sunulur. Gerçek Evim size özel en uygun planlamayı sunarak ev, araba ya da iş yeri alımı için ihtiyaç duyduğunuz finansmana en kısa sürede ulaşmanızı sağlar.

GERÇEK EVİM ile NASIL EV SAHİBİ OLABİLİRİM?

Gerçek Evim’de almayı planladığınız ev için gerekli, dilediğiniz tutardaki finansmana dilediğiniz aylık ödemelerle ulaşabilirsiniz. Bütçenize uygun finansman planını özgürce kendiniz oluşturabilir; Bireysel ya da Grup Finansman Planları’ndan birisine dahil olarak yeni evinize çok daha kısa sürede ve çok daha ekonomik kavuşabilirsiniz.

ALACAĞIM EVİ SİZ Mİ BELİRLİYORSUNUZ?

Gerçek Evim ile ev sahibi olurken Türkiye’nin dilediğiniz yerinden dilediğiniz eve siz karar verirsiniz. Gerçek Evim, ev satışı yapmaz, müşterileri adına ev almaz. Sadece müşterilerinin almayı planladığı ev için gerekli finansmana çok daha kısa sürede ve çok daha ekonomik şekilde ulaşmasını sağlar.

ALACAĞIM EVİN TAPUSU KİMİN ÜZERİNE OLACAK?

Gerçek Evim’de evinizin tapusu sizin adınıza olur. Dâhil olduğunuz finansman planı kapsamında teslimat tarihiniz geldiğinde, satın almayı planladığınız ev için gerekli finansmanın teslimat işlemleri Gerçek Evim tarafından başlatılır. Size de yeni evinizin tapusunu alıp, yeni bir yaşamın keyfini çıkartmak kalır.

ALDIĞIM EVİ KİRAYA VEREBİLİR MİYİM?

Gerçek Evim finansman desteğiyle ev sahibi olduğunuzda, satın aldığınız ev gerçekten sizin olur. Dilerseniz kendiniz oturabilir, dilerseniz kiraya vererek yatırım amaçlı kullanabilirsiniz.

BİREYSEL FİNANSMAN PLANI NEDİR?

Bireysel Finansman Planı; tamamen sizin tercihlerinizle şekillenen özgür ödeme planı oluşturma imkânıyla ev, araba, iş yeri fark etmeksizin ihtiyaç duyduğunuz finansmana sizi en kısa sürede ulaştırır. Böylece, ihtiyacınız olan finansmanı teslim alacağınız tarihi en baştan siz belirlemiş olursunuz. Hatta farklı ödeme alternatifleriyle dilerseniz teslimat tarihinizi çok daha erkene de çekebilirsiniz.
Detaylı Bilgi için: Bireysel Finansman Planı

GRUP FİNANSMAN PLANI NEDİR?

Grup Finansman Planı’nı tercih ederek; ev, araba, iş yeri gibi ihtiyaçlarınız için gerekli finansmana, noter huzurunda gerçekleşen Teslimat Belirleme Organizasyonu sayesinde kısa sürede ulaşırsınız. Sizinle benzer ödeme planı oluşturan kişilerin de katılımıyla gerçekleşen Teslimat Belirleme Organizasyonu ile erken teslimat imkânına da sahip olursunuz.
Detaylı Bilgi için: Grup Finansman Planı

PEŞİNAT ÖDEMEK ZORUNDA MIYIM?

Gerçek Evim’in Finansman Planlarında peşinat ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Peşinat ödeyip ödememek tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Ancak peşinat ödemenin hem teslim tarihini öne çekeceği hem de vade süresini kısaltacağı da unutulmamalıdır.

ARA ÖDEME YAPMAK ZORUNDA MIYIM?

Gerçek Evim’in hiçbir finansman planında ara ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak dilerseniz ara ödeme yapabilirsiniz. Ara ödemenin hem teslim tarihini öne çekeceği hem de vade süresini kısaltacağı da unutulmamalıdır.

KREDİ NOTUM ÖNEMLİ Mİ?

Gerçek Evim; sizi ev, araba ya da iş yeri sahibi yaparken kredi notunuzla ilgilenmez. Gerçek Evim finansman planlarında kredi, faiz, vade farkı gibi bileşenler yoktur. Gerçek Evim; ihtiyacınız olan finansmana kendi tasarruflarınızla faizsiz ve ek maliyet olmadan en kısa sürede ulaşmanızı destekler.

BİRİKİMLERİMİN GÜVENCESİNİ NASIL SAĞLIYORSUNUZ?

Gerçek Evim için şeffaflık en önemli değerler arasındadır. Tüm müşterilerinin hakları, sözleşmelerinde açık ve net olarak belirtilerek koruma altına alınmaktadır. Gerçek Evim, finansman planlarına dâhil olan tüm müşterilerinin birikimlerini İpotek-Teminat yöntemi ile güvence altına alır. Talep edilmesi halinde bankalardan teminat mektubu alarak müşteriye iletir.

TESLİM TARİHİ NASIL BELİRLENİYOR?

Gerçek Evim Bireysel Finansman Planı’na dâhil olarak tüm ödeme planını kendiniz belirlersiniz. Bu durumda teslim tarihiniz sizin ödeme planınız doğrultusunda ilk günden belirlenmiş olur. Grup Finansman Planı’na dâhil olarak ise yine sizin belirlediğiniz ödeme kriterlerine göre bir teslim tarihi belirlenir. Bu plan kapsamında noter huzurunda gerçekleşen Teslimat Belirleme Organizasyonu ile sözleşmenizde yer alan teslim tarihi ne olursa olsun hemen teslim fırsatına sahip olursunuz.

TESLİMAT TARİHİMDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR MİYİM?

Dâhil olduğunuz finansman planı kapsamında zorunlu olmamakla birlikte peşinat ve/veya ara ödeme yaparak teslimat tarihinizi olduğundan çok daha erkene almanız mümkün. Bunun yanı sıra teslimat tarihiniz geldiğinde aradığınız evi bulamamak, istediğiniz arabaya karar verememek gibi durumlarla karşılaştığınızda dilerseniz yazılı dilekçe ile teslimat tarihinizi ileri bir tarihe de erteleyebilirsiniz.

TESLİMAT SÜRECİ PROSEDÜRLERİ NELERDİR?

Teslimat tarihiniz geldiğinde, teslimat için gerekli evrakları tamamlamanız ve müşteri temsilcinize iletmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı teslim ettiğiniz andan itibaren tüm süreç Gerçek Evim tarafından yürütülür, size de yeni evinize, arabanıza kavuşmanın mutluluğunu yaşamak kalır.

FİNANSMAN PLANIMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR MİYİM?

Gerçek Evim, tüm finansman planlarını müşterilerine özel ve onların belirleyeceği kriterlere göre oluşturur. Gerçek Evim finansman planları; müşterinin talebine bağlı olarak; teslimat erteleme, taksit erteleme, devir, planlar arası geçiş, finansman tutarı yükseltme ve düşürme, taksit tutarı yükseltme ve düşürme, vade değişikliği, ara ödeme vb. gibi değişikliklerin yapılmasına imkân tanır.

GERÇEK EVİM HİZMET BEDELİ NEDİR?

Hizmet Bedeli; müşterilerin dâhil olduğu finansman planı, finansman tutarı ve vadeye göre belirlenen; Gerçek Evim’in verdiği tüm hizmetler karşılığında almış olduğu bedeldir. Sözleşme aşamasında bir defaya mahsus alınmakla birlikte, müşterinin talebi doğrultusunda peşin ya da taksitle ödenebilir.

SÖZLEŞMEMİ İPTAL ETMEK İSTERSEM ÖDEMELERİMİ GERİ ALABİLİYOR MUYUM?

Sözleşme iptal hakkınız saklıdır. Sözleşmenizi iptal etmek istediğinizde dâhil olduğunuz finansman planı kapsamında hazırlanan sözleşme içeriğinizde belirtilen iptal prosedürlerine uygun olarak işlemleriniz gerçekleştirilir. Bu durumda iptal dilekçenizi takiben 90 gün içerisinde Hizmet Bedeli hariç olmak üzere ödemiş bulunduğunuz tüm taksitler, varsa peşinat ve ara ödemeleriniz tarafınıza iade edilir.

DİĞER MÜŞTERİLERİNİZ ÖDEMELERİNİ AKSATMASI TESLİMATIMI ETKİLER Mİ?

Diğer müşterilerin taksit ödememesi sizlerin teslim tarihini etkilemez. GERÇEK EVİM, İpotek-Teminat yöntemi ile sizin birikimlerinizi güvence altına alır. Aynı zamanda güçlü sermayesi ile müşterilerinin olumsuz bir durum yaşamasına engel olur. Ayrıca teslimatınız sözleşmeniz ile de güvence altındadır.

ÖDEMELERİMDE ZORLANIRSAM NE YAPACAĞIM?

Gerçek Evim müşteri odaklı bir yaklaşım benimsemiştir. Öncelikle ödeme planlarını tamamen müşterilerinin belirleyeceği taksitlere göre düzenler. Hiçbir zaman müşterilerini zor durumda bırakmaz, onların zor durumlarından faydalanmaz, daima müşterilerinin yanındadır. Ödemelerinde zorlanan müşterilerine hiçbir yasal prosedür uygulamadan taksit dondurma imkânı tanır. Bu sayede Gerçek Evim müşterileri, ödemelerine ara vererek takip eden aylarda devam edebilirler.